Başkan Zeydan Karalar’a Kozan’ın köylerinde sevgi seli

Başkan Zeydan Karalar’a Kozan’ın köylerinde sevgi seli

Başkan Zeydan Karalar, hizmet yağdırdığı Kozan’ın köylerinde halkla buluşma, dert dinleme, sorunlara çözüm bulma geleneğini sürdürüyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan ilçesinin Topallar, Ortaköy, İdem, Yüksekören, Bağtepe, Zerdali ve Tepecikören köylerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını, dertlerini dinledi, sohbet etti, ihtiyaç, istek ve taleplerin karşılanması, problemlerin çözümü için gerekenlerin yapılacağını söyledi. Başkan Zeydan Karalar’a ziyaretlerinde siyasiler ve Büyükşehir bürokratları eşlik etti.

OLANAKLAR ARTTIKÇA HİZMET ÇOĞALIYOR

Gittiği köylerde büyük coşku ve sevgiyle karşılanan, halkın bağrına bastığı Zeydan Karalar, Kozan’ın her köyüne dokunmuş olmanın, her yöresine hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Zeydan Karalar, “ Tüm bunları yerinde görmek bizi çok mutlu ediyor. Daha çok hizmet etmek istiyoruz ve yapacağız da. Olanaklarımız arttıkça daha fazla hizmet etmenin yollarını buluyoruz” dedi.

MALİ MUCİZENİN ARDINDAN ŞEHİR ŞANTİYEYE DÖNDÜ

Kozan’daki birçok köye defalarca geldiklerini, vatandaşın sorunlarını yerinde görmeyi ve halkla dertleşmeyi çok önemsediklerini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Kozan’daki köy ziyaretlerini; ASKİ Genel Müdürü de dahil çok sayıda daire başkanı ve bürokratlarımızla gerçekleştiriyoruz. Kırsaldaki hemşehrilerimizin sorunlarını çok önemsiyoruz. Çok kötü şartlarda devraldığımız Adana Büyükşehir Belediyesi’ni, doğru yönetim biçimi, halkın parasını iyi kullanma ve mali disiplin ile 3 yıl gibi kısa sürede, otobüs, kamyon, iş makinesi alır, altgeçit yapar hale getirdik. Adana şantiye gibi ve daha önemlisi tüm bunları borçlanmadan yapıyoruz. Bunun adı mali mucize” diye konuştu.

Gittiği her köyde vatandaşların sorunlarını can kulağıyla dinleyen Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: “Biz aldığımız oya göre hizmet vermiyoruz. Bize oy verilip verilmediğine de bakmıyoruz. Halkımız arasında ayrım yapmadan, ayrıştırmadan, eşit hizmet götürüyoruz.”

Kozan’da yapılan hizmetler için halkın teşekkür ettiği ve yeni taleplerde bulunduğu Başkan Zeydan Karalar, borcu gelirinden 4 kat fazla halde devraldıkları Adana Büyükşehir Belediyesi’ni, geliri borcundan fazla hale getirdiklerini, mali portre daha iyi hale geldikçe hizmet niteliğinin artacağını,  niceliğinin yükseleceğini bildirdi.

Başkan Zeydan Karalar, sözlerini şöyle noktaladı: “Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka da bir yolumuz yoktur.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Köy Enstitülerinin Günümüzdeki Anlamı

Köy Enstitülerinin 84. Kuruluş Yılı’nda “Köy Enstitülerinin Günümüzdeki Anlamı” konulu panel, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir