Başkan Vuranay: Emeklisi mutsuz bir ülkede yaşıyoruz

Emekli maaşlarının artmasıyla birlikte promosyon için devreye giren ve çalışmalarıyla ses getiren TÜED Adana Şube Başkanı Ali Vuranay net konuştu..

Emeklimizin insanca yaşama hakkının savunucusuyuz

65 bin 812 üyesiyle Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Örgütü olan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Ali Vuranay emekli promosyonları ile ilgili çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Banka promosyonlarının yükselmesi için bankalarla görüşme yapan Başkan Vuranay, promosyonların 30 bin lira olması gerektiğini savundu.

İLK ATILIM ADANA’DA BAŞLADI

Nisan ayında başlattığı çalışmalarla banka promosyonlarının yükseltilmesinde büyük rol oynayan Adana TÜED, emeklilerin bir bankadan diğer bankaya maaş taşımasının çağ dışı olduğunu söyledi. Bankaların ortak kararla kendi emeklilerine aynı hakları vermesi gerektiğini savunan Vuranay, bankaların emeklileri yormamasını istedi

TÜED ADANA – Emekli promosyonları konusunda etkin bir çalışma başlatan TÜED Adana Şube Başkanı Ali Vuranay, “Emeklisi mutsuz bir ülkede yaşıyoruz. Bütün gayretimiz üyelerimize ve tüm emeklilere hak ettiği rahatlığı sağlamak için. Bu nedenle başlattığımız promosyon çalışmaları belli bir noktaya taşındı ama bizim beklentimizi karşılamadı. Biz yılda 10 bin olmak üzere üç yıl için 30 bin lira talep ediyoruz” diye konuştu.

PROMOSYONU YÜKSELTMEK İÇİN İMZA TOPLUYORUZ

TÜED Adana Şube Başkanı Ali Vuranay, “30 bin liralık promosyonu kabul ettirmek için çalmadık kapı, başvurmadık banka bırakmayacağız. İmza toplayarak istediğimizi almaya çalışıyoruz. Bu konuda üyelerimizin de bize desteği tam. Promosyonların yükseltilmesinde ben ve ekibimin yaptığı çalışmalar ses getirdi bundan sonraki çalışmalarımızda da aynı başarıyı yakalamayı hedefliyoruz” dedi

EN DÜŞÜK EMEKLİ ÜCRETİ ASGARİ ÜCRET KADAR OLMALI

Emekli vatandaşların insanca yaşama hakkının savunucusu olduklarını belirten Vuranay, emekli maaş kat sayısının haksızlığa kapı açtığını ve bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirtti. Emekli ücretlerinin asgari ücret altında olmasının Kabul edilebilir bir durum olmadığını savunan Vuranay, en düşük emekli ücretinin asgari ücretle aynı olması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

‘Biz De Varız’da Üzelgeçici dönemi

Biz De Varız Destekleme Derneği Başkanlığı’na iş insanı, gazeteci Tanır Emre Üzelgeçici seçildi. Divan Başkanlığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir