“Aydın insanlar Yetiştirmek en kutsal görev”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanvekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, aydın insanlar yetiştirmenin kutsal bir görev olduğunu belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Anadolu’nun dört bir yanına dağılıp büyük fedakarlıklar gösteren öğretmenlerin, aydınlık yarınlar adına başarılı öğrenciler yetiştirdiğini anlatan Esendemir, ÇGC Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, “Hepimiz öğretmenlerimizin eseriyiz. Hangi makamda ve mevkide bulunursak bulunalım, öğretmenlerimizin bize yaptıklarının hakkını ödeyemeyiz. Bu yüzdendir ki tarih boyunca onlara karşı büyük bir saygı ve sevgimiz vardır.” dedi.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bir toplum ulus olabilmek için mutlaka eğitimcilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler” sözünü anımsatan Esendemir, şöyle devam etti: “En çok değer verdiğimiz çocuklarımızın hayata ve geleceğe hazırlanmasında gönüllü görev alan öğretmenlerimiz aynı zamanda Türk ulusunun da mimarlarıdır. Türkiye, Atatürk’ün gösterdiği hedefe ancak onun ilke ve devrimlerini gerçekleştirerek amacına ulaşabilir. Yurdumuzun her yönden gelişip kalkınması adına bu inancı yüreğinde taşıyan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi minnetle anarken, görevi başındaki öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Zeydan Karalar’dan “Bay Sinema” Türker İnanoğlu’na duygulandıran ziyaret

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yönetmen, film yapımcısı, TV program yapımcısı ve girişimci olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir