ASKON BAŞKANI ÇALIŞKAN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Çalışkan:

“Gazetecilik, toplumun bilgiye erişebilmesi için her türlü zor koşulda çalışmalarını sürdüren önemli meslek gruplarımızdan bir tanesidir. Gazetecilerimizin önemi toplumun doğru ve tarafsız bilgiye ulaşabilmesi açısından çok büyüktür.

Gazetecilerimiz bu önemli mesleklerini icra ederken kimi zaman canları pahasına toplumu bilgilendirme amacıyla canlarını tehlikeye atacak zor koşullarda çalışmaktadır. Bu nedenle, gazetecilerimizin gösterdikleri emek ve çalışmalarının takdir edilmesi önemlidir.

Teknolojinin kullanım alanının genişlemesi, gazetecilik, internet haberciliği, televizyon ve radyo yayıncılığının geçmiş yıllara göre daha da yaygınlaşması ile birlikte basın çalışanlarımızın yaptığı paylaşımlar, kamuoyunda kısa sürede karşılık bulmaktadır. Bu nedenle gazetecilerimiz haberlerini yaparken, Kul Hakkı’nı gözeterek hassasiyetle haber yazmalı ve muhataplar ile haberi yazmadan önce mutlaka görüşmelidir.

Gazetecilerimizin ekonomik koşullarının iyileştirilmesi, emeklerinin karşılığını eksiksiz alabilmeleri sağlanmalıdır. Ülkemizde ve dünyada gazetecilik görevini her türlü zorlu koşulda yerine getiren tüm basın çalışanlarımızın hak ettikleri şartlara kavuşmalarını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Boynu Bükük Öldüler’e önemli ödül

Adana BŞB Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği “Boynu Bükük Öldüler” oyunu Yılın Projesi Ödülü’ne layık görüldü. Yılmaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir