ASKİ borçlanmadan hizmet üretiyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın göreve seçilmesinin ardından projelerine hız kesmeden devam eden Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), büyük yatırımları borçlanmadan yapma kapasitesine ulaştı.

Başkan Zeydan Karalar’ın mali disiplin, halkın parasını doğru kullanma ve hizmetleri çoğaltarak tasarruf ilkelerine göre hareket eden ASKİ’de çalışmalar kamu yararı gözetilerek sürdürülüyor.

ASKİ bir süre önce kiralama bedeli yüksek olan 87 adet iş makinesini satın alma yöntemiyle kendi bünyesine dahil etmişti. Aynı zamanda 10 adet büyük damperli kamyon, 8 adet küçük damperli kamyon ve arıtma tesislerinde kullanılmak üzere 6 adet traktör satın alındı. Bunların da büyük ölçüde etkisiyle kaynaklarını daha verimli kullanmaya başlayan ASKİ, vatandaşların ihtiyaç ve taleplerine cevap verecek projeleri, kurumu borçlandırmadan gerçekleştirmeye başladı.

2019 yılından bu yana işletmeler tarafından Adana genelinde 230 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı, 34,385 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve yağmur suyu hattı inşa edildi.

ASKİ İşletmelerinin öz kaynaklarınca hayata geçirdiği bu işlere, hizmet alımıyla gerçekleştirilen projeler de dahil edildiği zaman, Zeydan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelmesinin ardından şu ana kadar ASKİ tarafından 1840 km içme suyu hattı, 300 km de kanalizasyon ve yağmur suyu hattı vatandaşın hizmetine sunuldu.

İçme suyu ve kanalizasyon hatları döşemenin yanı sıra ilçelerde atık su arıtma tesisleri de inşa eden ASKİ, Saimbeyli ve Karataş Atık Su Arıtma Tesislerinin yapımını tamamladı. İmamoğlu ve Aladağ ilçelerinde atık su arıtma tesislerinin yapımı hızla devam ediyor.

ASKİ, Adana’nın yaşanabilirliğini artıracak, vatandaşların yaşam standartlarını yükseltecek projelerini aralıksız hayata geçirmeye devam edecek.

Bunları da Okuyabilirsiniz

‘Biz De Varız’da Üzelgeçici dönemi

Biz De Varız Destekleme Derneği Başkanlığı’na iş insanı, gazeteci Tanır Emre Üzelgeçici seçildi. Divan Başkanlığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir