Artuklu Üniversitesi’nden her yıl yüzlerce öğrenciye burs veren Göktekin’e vefa ziyareti

Mardin Artuklu Üniversitesi, yönetici ve öğrencileri, kısa adı MARDAV olan Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfını ziyaret etti.

Bu ziyaret, sıradan bir ziyareti değildi.  Artuklu Üniversitesi’nin kuruluşunda büyük emeği ve desteği olan MARDAV Başkanı Osman Göktekin, üniversitenin açıldığı günden bu yana her yıl yüzlerce öğrenciye burs veriyor.

GÖKTEKİN’E PLAKET VERİLDİ

Vakıf tarafından verilen burslar dışında da bireysel olarak yüzlerce öğrenciye burs veren Başkan Osman Göktekin’e bir vefa ziyaretiydi bu. Artuklu Üniversitesi  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Bayar, Şube Müdürü Mehmet Fidan, Basın Yayın Müdürü Murat Bağış, vakıf yöneticileri ile üniversite personel ve öğrencilerinin de hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Göktekin’e plaket verildi.

BİZLERİ UNUTMAYIN YETER

Daire Başkanı Bayar ve Şube Müdürü Fidan, ‘’Çam sakızı çoban armağanı’’ diyerek Göktekin’e üzerinde üniversite logosu olan forma, şapka ve yöresel Mardin ürünleri hediye ettiler. Ziyaret sırasında duygusal anlar yaşayan MARDAV Başkanı Osman Göktek’in öğrencilere, ‘’Yarın hayata atıldığınızda bizleri unutmayın. Sizlerden başka hiçbir beklentimiz yok’’ dedi.

BİZ DE SİYASET YOK

Sadece birlik ve beraberlik amacında olduklarını belirten Göktekin, ‘’Bizim vakfımızda siyaset yok. Burada hayırseverlik, iyilik var. Bizim tek amacımız gençlerimizi yarına hazırlamak, onların iyi bir eğitim alıp hayata atılmasıdır’’ diye konuştu.

TAKDİR EDİYORUZ

Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Bayar ise Artuklu Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu yana her yıl öğrencilere burs veren Osman Göktekin ve MARDAV’a  teşekkür etmek için Adana’ya geldiklerini belirterek, ‘’Aslında biz sayın başkanımız Mardin’de ağırlamak isterdik. Bu bir onur ve vefa ziyaretidir. Kendisine öğrencilerimize desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın da selamını getirdik. Memleketini unutmayıp destek veren Göktekin’e teşekkür ediyor ve kendisini takdir ediyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Ziyaret sonrasında Artuklu Üniversitesi heyeti, Başkan Göktekin ve vakıf yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Geleneksel 5 Ağustos Futbol Turnuvası Başlıyor

Pozantı Belediye Başkanlığı tarafından Pozantı Kongresi’nin 104’üncü yıldönümü anısına düzenleyeceği “5 Ağustos Kongresi Futbol Turnuvası” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir