“Ahilik kültürünü yaşatmak toplumsal görevimizdir”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ahilik kültürünün gelenek ve göreneklerimizin en önemli değerlerinden olduğunu belirterek, bu değerlerin yaşatılmasının toplumun tüm kesimlerinin görevi olduğunu söyledi. 

GÜRER’İN AHİLİK HAFTASI MESAJI 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2022 yılı Ahilik Kültürü Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gürer, Ahilik genelde esnaflarımızın çıraklıktan ustalığa ve iş ahlakına yönelik önemli öğreti ve değerleri içinde barındıran önemli bir kültürel değerimizdir” dedi.

AHİLİK KÜLTÜRÜNDE HAKKANİYET VE PAYLAŞIM VAR 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ahilik kültürünün bir eğitim, hoşgörü, hakkaniyet, paylaşım ve liyakati içine alan esnafın mesleki ahlakının işaret fişeği olduğunu belirtti.

BU KÜLTÜRÜ HER DAİM YAŞATMALIYIZ 

Ahilik kültürün gelenek ve göreneklerimizin en önemli değerlerinden olduğunu vurgulayan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu kültürün devam etmesi  gereğine vurgu yaptı. El sanatlarının önemli ölçüde tüketilmesine rağmen esnaflığın farklı biçimleri ile sürdüğünü ve esnafların toplumun önemli kesimi olduğunu belirtti. Kentlerin tarihi zenginliğinde esnafların önemli bir yer tuttuğunu da kaydetti.

EMEK VE ALINTERİNİN YURTSEVERLİK DUYGULARIYLA BİRLEŞMESİ…

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emek ve alın terini yurtseverlik duygularıyla birleştiren esnaf ve meslek kuruluşlarının tarihsel süreçte yüklendiği önemli bir görevinde  iyi ahlak, hakkaniyet, süreklilik ve hoşgörü olduğunun da altını çizdi.

Gürer, Ahilik Haftasının ülkemize, Niğde’mize ve bütün insanlığa güzellikler getirmesini temenni ettiğini belirterek, “ Her daim ülkesi ve Niğde’mizi sevip sahiplenerek ekmeğini en zor koşullarda kazanan tüm esnaflarımızı selamlıyorum. İşleri güçleri rast gelsin. Ekonomik krizden ciddi anlamda etkilendiler. Her sabah işyeri kapısını zor koşullarda da olsa açmayı sürdürdüler. Bu vesileyle özellikle küçük esnafımıza daha çok desteğin şart olduğunu da belirtmeliyim” ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yörük kızından MHP il başkanı ve Adana ülkü ocakları başkanına ziyaret…

Milliyetçi Hareket Partisi Yumurtalık Belediyesi Başkan A. Adayı Taliye Ünlü, MHP Adana İl Başkanı Yusuf …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir