Adana yeni bir kültür sanat merkezi kazanıyor

Çukurova Belediyesi ile Adana Tabip Odası işbirliği ile ATO binasına konferans salonu, kütüphane, ders kafe, sergi salonundan oluşan kültür merkezi yapılacak. Kültür sanat merkezine cumhuriyetin 100. Yılı olması dolayısıyla 100. Yıl Kültür Sanat Merkezi adı verilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Çukurova Belediyesi ile Adana Tabip Odası ortak proje hazırlayıp Adana’ya önemli bir kültür sanat merkezi kazandırmak konusunda anlaşmaya vardı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Tabip Odası’nı ziyaret ederek, oda başkanı Dr. Selahattin Menteş ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Görüşmeye Türk Tabipleri Birliği 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten de katıldı. ATO yönetimi ile birlikte önce binayı gezen Başkan Soner Çetin, yeni yapılan Adana Tabip Odası binası içesinde konferans ve sergi salonu, ders kafe ve kütüphane yapılması konusunda proje hazırlanabileceğini söyledi.

Adana’nın böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Soner Çetin, bu konuda Adana Tabip Odası ile ortak proje geliştirmekten mutlu olacağını ifade etti. Başkan Soner Çetin, “Bu projeyi en kısa sürede hazırlayıp hayata geçirmek istiyoruz. Bu yıl cumhuriyetin 100. Yılı olması dolayısıyla kültür sanat merkezine 100. Yıl Kültür Sanat Merkezi adı verilmesi uygun olur. Açılışını da belediyemizin 10’uncu toplu açılış töreninde gerçekleştiririz” şeklinde konuştu.

Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Selahattin Menteş de Çukurova Belediyesi ile ortak projede yer almanın kendilerini de mutlu edeceğini belirtti. Olumlu yaklaşımı için Başkan Soner Çetin’e teşekkür eden Dr. Selahattin Menteş, “Hem üyelerimizin hem de Adanalıların yararlanacağı bir kültür sanat merkezi yapımı büyük bir eksikliği gidecektir” ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

POMEM KURSİYERLERİNDEN BAŞKAN DEMİRÇALI’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Yüreğir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün ücretsiz verdiği POMEM kurslarında eğitim alan ve POMEM …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir