5 OCAK ADANA’LILARIN GÖĞSÜNDEKİ ÖVÜNÇ NİŞANESİDİR.

Adana CHP milletvekili Orhan Sümer 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sümer yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Güzel Adana’mızın, Bereket fışkıran toprakların bağımsızlık günü kutlu olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımız için söylediği “Bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur.” sözleri Adanalılar tarafından gururla söylenir. Adana’mız 5 Ocak 1922 günü özgür ve bağımsız kimliğine kavuşmuştur. 5 Ocak tarihi bizlerin hürriyet madalyasıdır. Memleketimizin göğsündeki övünç nişanesidir.

5 Ocak tarihi en karanlık günlerde, en zor zamanlarda bile vazgeçmeyen bir ulusun hikayesidir. Şanlı ve onur dolu mücadele sonrası Çukurova’nın incisi Adana, ebedi ve değişmez olan bağımsızlık hakkını, düşmanın elinden söküp almıştır. Bugün bizlere düşen, bu bilinç ve şanlı tarihi gelecek nesillerimize aktarırken, çok daha gelişmiş bir ülkeyi gençliğimize teslim etmektir.

Adana’mız, göz bebeğimizin, düşman işgalinden kurtuluşunun 101 inci yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere kurtuluş mücadelesinde destanlar yazarak ulusumuzun gücünü tüm dünyaya gösteren bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.”

Bunları da Okuyabilirsiniz

Gürer “Kafede bir bardak çay için 38 TL ödedim. Bir litre süt ise 14.65 kuruş”

CHP Niğde Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, et ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir