Adana Baptist Kilisesi Noel’i kutladı…

Adana Baptist Kilisesi şehirde bir otelde Noel bayramını bir dizi etkinlikle kutladı. Siyaset ve iş dünyasından katılımın da sağlandığı etkinlikte yoğun bir katılım vardı.

MUMLAR YAKILDI

Açılış konuşmasını Adana Baptist Kilisesi Pastörü Şükrü Boyacıoğlu yaparak, Noel kelimesinin anlamını ve önemi anlattı. Konuşma sırasında mum yakan Boyacıoğlu, yanan mumun ruhlardaki aydınlıklara vesile olmasını diledi. Daha sonra misafirlerin masalarına konulan mumlar çocuklar tarafından yakıldı.

MERYEM ANA TİYATROLAŞTIRILDI

Kutsal kitaplardan da okumalar yapan Pastör Şükrü Boyacıoğlu, herkese güzel temenniler diledi. Kilise çalışanları tarafından okunan Noel ilahileri salondaki konuklar tarafından büyük beğeni topladı. İsa Peygamberin annesi Meryem Ana’nın gebe kalma hikayesi tiyatrolaştırılarak oynandı. Yoğun alkışın yaşandığı tiyatro sahnesi duygu dolu anlar yaşattı.

KALPLERE SEVGİ TOHUMLARI EKİLMELİ

Boyacıoğlu, tüm konukları sahneye davet ederek Noel Pastasının kesimini gerçekleştirdi. Sevginin dünyadaki en kötü şeylerin bile yok edeceğini belirten Boyacıoğlu, sevgiyle başlanan her şeyin muhteşem olacağını söyledi. Kalplere sevgi tohumları ekilmesi gerektiğini ifade eden Pastör Şükrü Boyacıoğlu katılım sağlayan tüm konuklara İncil ve Noel hediyeleri dağıttı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

Yine içler acısı, bir tablo yine konu yoksulluk…

Adana’nın Yüreğir ilçesi’ne bağlı Abdioğlu Köyü’nde yaşayan bir aile adeta yoksulluğun dibine vurdu. Yaşadıkları evde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir