8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüz Kutlu Olsun

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Yönetim Kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Kadın-erkek birlikteliğiyle daha güzel ve yaşanabilir bir dünya oluşturulabileceğine dikkat çeken Başkan Esendemir, “Gökyüzünün yarısını paylaştığımız kadınlar, yaşamın her alanında eşit olduğu sürece dünyada mutluluk ve huzur olabilir. Kadın emeğinin değer bulduğu, kadın ve erkeğin eşit, kadınların özgür olduğu bir dünyada yaşam ancak anlam kazanır, geleceğe umutla bakılır. Çünkü kadınlar özgürleşmeden dünya özgürleşemez.

Sanattan siyasete, iş dünyasından STK’lara kadar her yerde kadın bakış açısına ihtiyaç vardır. Kadın bakış açısının eksik olduğu bir dünyada her şey eksik kavafer elacaktır. Kadın ve erkeğin eşit olduğu, kadınların özgür olduğu, kadın emeğinin değer bulduğu bir dünya mümkün ve bu dünyayı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Deprem felaketinde ülkemizin büyük acılar yaşadığını, yaşanan felaketin uzun süre belleklerden silinemeyeceğini belirten Başkan Esendemir, “Bu büyük felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Kadını, erkeği, genci ve çocuğuyla büyük acılar yaşadık. Yaralarımızı hep birlikte saracağız” ifadelerini kullandı.

Bunları da Okuyabilirsiniz

01 İlham Zirvesi, “Kentte 1 Gençlik Var” sloganıyla Adana’da gerçekleştirildi

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin birlikte düzenlediği “Kentte Bir Gençlik Var” …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir